Postava z komiksů a filmu Red Sonja

Postava – Red Sonja nebo také Rudá Sonja se objevila nejen ve formě komiksového zpracování. Ve filmovém zpracování z roku 1985 se objevila postava barbara Conana spolu s Rudou Sonjou, kterou si zahrála Brigitte Nielsen. Nejdříve se však podíváme na komiksové zpracování.

Rudá Sonja

rudá sonjaAlias:

Red Sonya of Rogatino
Flame-Hair
She-Devil
She-Devil with a Sword
The She-Devil of Hyrkania
The Red One
The Chosen One
Lady Sonja of Dorn
Sonja the Red
Queen Sonja
Empress Sonja

Vlastní série:

Red Sonja

Queen Sonja

Vydavatel:

Dynamite Entertainment

Marvel

1.výskyt:

Conan the Barbarian #23

Počet výskytů:

324

Zemřela:

Red Sonja #34

Příběh Rudé Sonji – komiks

Rudá Sonja žila se svou rodinou ve skromném domě v západních stepích Hyrkánie. Když jí bylo 17 let, skupina žoldáků zabila její rodinu a vypálila jejich dům. Sonja přežila, ale byla brutálně znásilněna vůdcem skupiny. Na její volání po pomstě odpověděla bohyně Scáthach. naučila jí neuvěřitelné dovednosti v zacházení s meči a dalšími zbraněmi, ale pod podmínkou, že nikdy nebude spát s mužem, pokud jí předtím nerporazí v bitvě. Toto způsobilo velké napětí mezi ní a Conanem, kterému se Sonja velmi líbila, ale oni on ji nebyl schopný porazit.

V roce 2008 v sešitu Red Sonja # 34 Rudá Sonja umírá, cestuje přes podsvětí a zvažuje svůj život a osud. Poté byla reinkarnovaná do mrtvého těla lady Sonji, její velmi vzdálené příbuzné, která žila mnohem později. Rudá Sonja je zde známá z legend jako nejkrásnější a nejstatečnější žena Hyrkánie.

Sonjina legendární síla a schopnost zacházet se zbraněmi je zde mnohem menší, protože bohyně Scáthach je v tomto čase slabší. Sonja se tak musí mnohému naučit.

Sonja je známá nošením skromného brnění – ​​bikin, které odhalují mnohem více než skrývají. A díky tomu jsou k ničemu, jako prostředek ochrany. Sama Sonja povídá, pro tuto provokativnost má dobrý důvod: Muži se kterými bojuje, díky tomu poleví v pozornosti a většina z nich si úplně přestane všímat jejího meče do té doby, než jim spadne hlava z krku.

Série královna Sonja (Queen Sonja) zobrazuje královskou etapu života Rudé Soni. Sonja osvobodila království Sogaria z útisku Emoranské říše a stala se sogarianskou královnou. A později, díky nepřátelským intrikám, které zdárně zvládla se Sonja stala císařovnou.

rudá sonja - komiks

V roce 1979, komiksu Marvel Team-Up # 79 byla duše Rudá Sonja přesunuta do současnosti, do těla Mary Jane Watsonové, přítelkyně Spidermana. Společně pak bojovali proti čaroději Kulan Gathovi. Poté, co ho úspěšně porazili byla Rudá Sonja vrácena zpátky do své doby.

red sonja

Filmové zpracování Rudé Sonji

Po komerčním úspěchu série filmů ve stylu meč a sandály, tedy Barbar Conan, Conan Ničitel atd. se tvůrci rozhodli použít další postavu z podobného prostředí, a tou byla Red Sonja. Hlavní hrdinku si zahrála do té doby celkem neznámá herečka Brigitte Nielsen. Spolu s ní si zde zahrál Arnold Schwarzenegger ve své průlomové postavě – barbara Conana.

red sonja - film

Film vznikl v roce 1985 a i když si zde zahrál Arnold a hudbu složil výjimečný Ennio Morricone tak neměl moc velký úspěch. O čem to tedy bylo:

Krutá královna Gedren (Sandahl Bergman) touží po absolutní moci nad světem. Zaútočí na město Hablac a zabije majitele talismanu, který může zničit vše na zemi. Rudá Sonja (Brigitte Nielsen), jeho sestra, se však s magickým mečem vydává na odvážnou výpravu, aby Gedren porazila. Proti zlé královně se postaví i strážce talismanu Kalidor (Arnold Schwarzenegger), ochraňuje Sonju a nakonec se do ní zamiluje. Jenže krásná bojovnice Sonja přísahala, že nikdy nebude patřit žádnému muži.