Film The Legend of Conan stále žije

Začátkem roku 2017 společnost Universal zrušila plánované natáčení filmu The Legend of Conan, kde si měl zahrát Arnold Schwarzenegger svou ikonickou roli z původní klasiky žánru z roku 1982. I když v některých kruzích kolují informace, že je film definitivně mrtvý – není tomu tak. Aspoň tak to říká samotný Arnold, který se v diskuzi na festivalu v Cannes v květnu vyjadřoval i k dalším filmům jako je Terminator reboot, který produkuje James Cameron.

Film The Legend of Conan se natáčí už od roku 2012, což není v měřítku Hollywoodu až tak dlouho. Má vrátit film k jeho krvavým kořenům, aby získal hodnocení R-rate. K prvním pokusům o oživení série Barbara Conana došlo až v období, kdy byl Arnold guvernérem Kalifornie. To vedlo k natočení verze, kde si zahrál Jason Momoa.

The Legend of Conan nevznikla kvůli nedostatku pokusů o kvalitní scénář. Mnoho spisovatelů zvučných jmen jako je např. Will Beall /spoluautor připravovaného Aquamana/ nebo Chriss Morgan /filmy Rychle a Zběsile/ se pokoušeli o přípravu vhodného příběhu. Bohužel však nikdy nedošlo k samotné realizaci.

Podle informací od Chrise Morgana, který na projektu spolupracoval se podařilo dát dohromady skvělý příběh. Vše se mělo odehrávat o 30 let později po prvním filmu Conan the Barbarian. V cestě však stál velký rozpočet a studio si nebylo jisté zda v současné době bude mít titul tohoto ražení úspěch.

Na obzoru se však rýsuje řešení, které znamená spojení s projektem Netflix. Pravděpodobně by se však nejednalo o jeden celovečerní film ale o seriálové zpracování, které by vycházelo z připraveného scénáře pro The Legend of Conan. Vzhledem k tomu, že Netflix už má podobně zaměřené seriály ve své tvorbě nejsou vyhlídky vůbec špatné.