Chystá se seriál o barbaru Conanovi

Společnost Amazon pokračuje ve svém úsilí najít podobně proslulý seriál jako je Hra o Trůny. Právě proto se rozhodla využít potenciálu, které mají příběhy s barbarem Conanem a převést vše nově do formy seriálu. Vycházet se má ze série, která byla poprvé uvedena v časopise Weird Tales ve třicátých letech minulého století.

Právě na podobném základu vytvořil v roce 1982 filmovou adaptaci Barbar Conan i režisér John Milius, kde se objevily i hlášky inspirované Friedrichem Nietzsche. Že hlavní roli vytvořil Arnold Schwarzenegger, kterému přinesla hvězdnou kariéru, již není třeba zmiňovat.

Ovšem zpět k seriálu. Na obrazovkách by se měl objevit někdy v roce 2019 pod názvem Conan. Na seriálu pracují takové kapacity jako je Ryan Condal (tvůrce seriálu Colony), Miquel Sapochnik a Warren Littlefield (seriál Fargo,..). O čem konkrétně bude se zatím pouze odhaduje.

Jedna z verzí by mohla vypadat tak, že barbar Conan bude po vyhnání z domova putovat světem a hledat své místo.  Vzhledem k tomu, že příběhů s barbarem Conanem existuje celá řada, dá se očekávat že se nudit nebudeme.

Pilotní epizoda seriálu by měla vycházet z povídky The Frost-Giant’s Daughter, která chronologicky patří k těm nejmladším v sérií příběhů. V příběhu dospívající Conan odchází z rodné Cimmerie a jako obvykle je astrálním stvořením do pasti. Konečným cílem celé seriálové série je obsáhnutí celého života barbara Conana až po jeho usednutí na trůn Aquilonie.

seriál na amazonu