Postavy z komiksů – Belit, Brak Mak Morn a Conn

První část seriálu o postavách, s kterými se můžete setkat v komiksech podle příběhů R.E. Howarda. Řeč nebude pouze o příbězích o barbaru Conanovi, ale i o dalších významných postavách jako je např. Kull dobyvatel, apod.

Belit

1Alias:
Královna Černého pobřeží

Vydavatel:
Marvel Comics
Dark Horse Comics
DK Publishing
Dynamite Entertainment
SQP
Twomorrow

1.výskyt:
Giant-Size Conan #1

Počet výskytů:
57

Zemřela:
Conan the Barbarian #100

Belit byla Shemitská pirátka, která, se svojí lodí Tygřicí, křižovala a přepadala lodě od pobřeží Kushe, až po sever Zingary. Nejvíce se ale zaměřovala na lodě ze Stygie.
Její oblečení, vzhledem k tropickému podnebí, bylo velmi prosté. Kromě šperků, nosila jen sandály a červený hedvábný opasek. I přes své skromné oblečení a pobytu pod silným tropickým sluncem, byla její kůže stále bílá, jako slonovinová kost.
Její posádka je poskládána pouze z černochů, kteří na Belit vzhlížejí, jako na Bílou bohyni. Belit sama vždy prohlašovala, že její předkové byli králové Asgalunu (mořský přístav v Shemu).
Belit a Conan se vášnivě milovali. Až do její smrti se s ní plavil pod jménem, které mu dala belitina posádka – Amra (lev). Jejich láska byla tak velká, že Belit přísahala, že se i po své smrti vrátí, pokud Conan bude potřebovat pomoci v boji o svůj život. Slib vyplnila a díky tomu mohl Conan pomstít její smrt zabitím jejího vraha.

královna belit

Conn

connAlias:

Conan II. Aquilonský

Vydavatel:

Marvel Comics

1.výskyt:

The Chronicles of King Conan #1

Počet výskytů:

22

Prvorozený syn Conan a Zenobie, který se velmi podobal svému otci, obličejem i povahou.

Byl cvičený nejen v umění války, ale i v diplomacii a všem dalším, co by měl budoucí král ovládat. Měl další tři sourozence.

Po smrti Zenobie mu Conan předal aquilonský trůn a zmizel neznámo kam (viz Zenobia).

conn conn

Bran Mak Morn

bran mak mornAlias:

Partha Mak Othna

Vydavatel:

Dark Horse Comics

Marvel Comics

TwoMorrows Publishing

1.výskyt:

The Savage Sword of Conan #15

Počet výskytů:

11

Piktský král Bran Mak Morn. Statečný válečník, jenž se snaží sjednotit svůj národ a postavit se proti obrovské římské přesile.

Příběhy Bran Mak Morna jsou spojeny s mytologií Cthulhu od H.P. Lovecrafta.

 

 

bran mak morn bran mak morn bran mak morn