Barbar Conan 2011

Nové zpracování filmu o barbaru Conanovi  – Barbar Conan 2011 si vzal na starosti režisér Marcus Nispel, který do hlavní role neohroženého válečníka obsadil celkem neznámého herce – Jasona Momoa. Proč zrovna tohoto je otázka i když není svalově zcela mimo jsou určitě mnohem lepší, kteří by se na tuto postavu více hodili. Jedinou devizou je jeho drsný vzhled, který však v celkovém kontextu nevyzněl zcela příznivě. I když se režisér snažil celý příběh podat co nejlépe, k čemuž mu pomáhá také nová úroveň filmových triků a efektů – Barbar Conan 2011 se stal dle mého názoru krokem mimo. Tomu odpovídá také hodnocení na IMDB – dostal pouze 5,2/10, což vzhledem k jeho potenciálu je opravdu málo.

 

Barbar Conan 2011 – děj

Conan je cimerský válečník zrozen k boji. Již jako malý ochutnal krev své matky, když se narodil na bojišti, přičemž jeho matka zemřela. Vychován byl pouze svým otcem. Stal se víc než jen synem, válečníkem a legendou.

Když byla jeho vesnice vyvražděna a jeho otec zavražděn krutým Khalarem Zymem a jeho dcerou Marique jenž je napůl člověk a napůl čarodějka. Zym hledá bajný předmět jenž by mu dopomohl oživit jeho mrtvou ženu.

Conan je nucen se dívat jak jeho otec umírá, přísahá pomstu. Po několika letech, kdy se Conan protlouká životem a jde od boje k boji se z něj stává pravý cimeřan. Khalar Zym a jeho dcera Marique již získali předmět, jež mu dopomůže stát se bohem a přivést svou ženu zpět ze záhrobí. K tomu ještě potřebuje čistou krev z potomků bájněho rodu.

Tato síla se skrývá v mladé ženě Tamaře.

Je jí předurčeno osudem aby se setkala s Conanem a společně cestují dál za pomstou. Conan brzy pochopí že jeho cesta není jen cestou pomsty, ale je cestou muže, jenž má osvobodit celou Hyborii.

Tuto akční fantasy s hodně temnou atmosférou kde krev stříká ostošest natočil Marcus Nispel.

 

barbar conan 2011
barbar conan 2011