Conan Ničitel

Natočení pokračování úspěšného filmu většinou nedopadne vždy dobře. Bohužel to se stalo také v případě filmu Conan Ničitel – Conan The Destroyer. Příběh měl svůj potenciál ale pod taktovkou jiného režiséra – Richard Fleischer a za přispění dalších vlivů nebyl podán podobně jako úvodní film ságy – Barbar Conan. To mělo také dopad na výsledek u diváků. Hodnocení filmu Conan Ničitel 5,8/10 na mezinárodní filmové databázi hovoří za vše. Ve filmu se objevila také začínající herečka Grace Jones, kterou můžete znát i z jednoho dílu filmu o Jamesi Bondovi – Vyhlídka na vraždu. V roli protivníka barbara Conana se objeví stejně jako v úvodním filmu švéd – Sven-Ole Thorsen.

Conan Ničitel – děj

Pokračování mimořádně úspěšné fantasy ságy o nepřemožitelném bojovníkovi, který se tentokrát vydává na nebezpečnou cestu jako ochránce princezny s významným posláním. Conan stále ještě oplakává svou mrtvou milenku Valerii. Je obklíčen bojovníky královny Taramis, které porazí a královna ho požádá, aby doprovázel její neteř, princeznu Jehnu, na cestě pro drahokam ke kouzelníkovi Thot-Amonovi. Za odměnu mu vládkyně slíbí oživení Valerie.

 Conan Ničitel – informace z natáčení

Natáčení filmu Conan Ničitel probíhalo tentokrát v Mexiku v roce 1984 s podobným rozpočtem jako u prvního filmu tedy 20 milionů dolarů. Ve studiu, které produkovalo druhý díl se rozhodli jej posunout do roviny rodinné zábavy, kvůli ratingu, který by umožnil návštěvu filmu i dětem, což by přineslo víc peněz. Bohužel udělat z barbara Conana slušňáka Conana byl dost problém, neboť stávajícím fanouškům se líbil takový jaký byl ve filmu Barbar Conan.

Když se film Conan Ničitel dostal v létě roku 1984 do kin, snažil se jej hlavní herec Arnold Schwarzenegger spolu s dalšími propagovat co to šlo. To se následně projevilo také na příjmech, které oproti prvnímu filmu s barbarem Conanem překonali hranici 100 milionů dolarů. Celkově však měl film menší úspěch než první díl proto se také Arnold rozhodl již další pokračování nenatáčet a zaměřit se na jiné žánry filmů.

 

conan ničitel
conan ničitel

 

Soundtrack k filmu Conan Ničitel najdete např. na Youtube.