Ženy z filmu Barbar Conan 1982

V následujícím článku najdete zajímavé informace o hlavních ženských postavách z filmu Barbar Conan z roku 1982. Jedná se o představitelku Conanovi milenky – Valerie hraje Sandahl Bergman. Dále princezna, kterou ztvárnila herečka Valérie Quennessen. Conanovu matku hraje herečka pod uměleckým jménem Nadiuska – vlastním jménem Roswicha Bertasha Smid Honczar.  Čarodějku, která se snažila zabít Conana si zahrála herečka – Cassandra Gaviola a nakonec jedna z harémových dívek – Pilar Alcón, která se ani zde ani v dalších rolích opravdu nestydí. Informace k herečkám jsou doplněny také fotogalerií se snímky z filmu a také z běžného života. Většina z představitelek si moc velkou hlavu s oblečením nedělá.

 

Ženy z filmu Barbar Conan 1982

 

Valerie – Sandahl Bergman

 

Ženské postavy - Valerie - Sandahl Bergman
Valerie – Sandahl Bergman

Postava Valerie ve filmu barbar Conan 1982 představuje zlodějku a dobrodružku, která se stane Conanovou milenkou a v průběhu děje mu také zachrání život. Ve filmu ji ztvárnila americká herečka, tanečnice a kaskadérka – Sandahl Bergman narozená 14. listopadu 1951 v Kansas City.  Následně se objevila také v dalším podobném filmu – Rudá Sonja, kde hrála zlou královnu Gedren. Poslední film v které hrála byl z roku 2003 – Zpívající detektiv. Její herecká kariéra se odehrávala spíše na poli béčkových až céčkových filmů. Výjimkou bych např. film Night of the Archer z roku 1994. Mezi její další filmové počiny patřilo také např. výukové cvičení video, které předcvičovala v roce 1980. V současné době je rozvedená a má jedno dítě.

Další informace také na IMDB – Sandahl Bergman .

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie – Valerie – Sandahl Bergman

 

Princezna – Valérie Quennessen

ženská postava - princezna - valérie- quennessen
Princezna – Valérie Quennessen

Představitelkou ženské postavy princezny se stala po úspěšném konkurzu francouzská herečka Valérie Quennessen. Narozena 3.12.1957 v Paříži zemřela ve 31 letech v roce 1989 díky tragické autonehodě. Od dětství se věnovala sportovní gymnastice a akrobacii, což se projevilo také na její postavě. Před kamerou debutovala ve francouzském snímku Malý Marcel a do mezinárodního povědomí se dostala díky americko-francouzskému filmu Francouzské pohlednice z roku 1979.

Slibné kariéry se následně po několika dalších filmech vzdala, provdala se a měla 2 děti.

Z jejího rozhovoru o filmu Barbar Conan citujeme:

Na jedné úrovni jsme si uvědomila, že základní přitažlivostí mojí postavy je její tělo. Ale následně po většinu filmu Conan nešlo pouze o něj, šlo o mnohem víc. Když jsem si četla scénář, myslela jsem si že to bude jenom o šermování s mečem. Ale když jsem pak četla knížku, zjistila jsem, že je plná magie a to se mi moc líbilo. Vždycky jsem milovala pohádky a věřila jsem, že by magie mohla skutečně existovat.

 

 

Fotogalerie – princezna – Valérie Quennessen

 

Conanova matka – Nadiuska

Roswicha Bertasha Smid Honczar
Conanova matka – Nadiuska

Postavu Conanovy matky, která zahyne hned na začátku filmu, ztvárnila německá herečka s uměleckým jménem Nadiuska. Vlastním jménem Roswicha Bertasha Smid Honczar. Narozena 19. ledna 1952 v Schierlingu v Německu. V 70 a 80 letech byla známá jako královna lehkých komedií, které byly natáčeny v Itálii a Španělsku. Mnoho let poté se snažila od této filmové tvorby distancovat a profilovat se jako klasická herečka. Od filmu odešla v roce 1997 po filmu Brácula. Condemor II .

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie – Conanova matka – Nadiuska

 

Čarodějka – Cassandra Gaviola

Cassandra-Gava
Čarodějka – Cassandra Gava

Roli čarodějky ve filmu barbar Conan, která se snaží Conana zabít hrála americká herečka s Filipíno-americkými předky – Cassandra Gava. Uměleckým jménem Cassandra Gaviola. Narodila se 28.4.1959 v San Francisku, USA. Kromě herecké kariéry, která začala v roce 1963 v seriálu General Hospital se věnovala také modelingu. Objevila se také na albu zpěvačky Jefferson Starship s názvem „Spitfire“. V současnosti pracuje jako asistentka při výběrových řízeních na filmové role. Její kompletní filmografii můžete najít např. na CSFD – Cassandra Gava.

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie – čarodějka – Cassandra Gaviola

 

Harémová tanečnice – Pilar Alcón

pilar alcón
Tanečnice – Pilar Alcón

Postavu jedné z harémových tanečnic ve filmu barbar Conan si zahrála španělská herečka – Pilar Alcón. Narodila se 10.10.1952 v San Martín de Pusa, Toledo, Španělsko rodným jménem – María del Pilar Alcón Gómez. Svou filmovou kariéru začala v roce 1980 ve španělské komedii – El Soplagaitas. Dále pokračovala v podobných méně známých filmech ze španělské tvorby. Výrazněji na sebe upozornila ve filmu Mit gritos tiene la noche, který byl koprodukční také s USA. Mimo jiné nafotila také snímky pro časopis Playboy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie – Pilar Alcón