Zbraně z filmu Barbar Conan 1982

Ve filmu Barbar Conan z roku 1982 se objevila celá paleta zbraní, které používal nejen hlavní hrdina ale také další účastníci příběhu. O hlavních mečích, které používal barbar Conan jsme si již napsali, nyní se zaměříme na další zbraně a vybavení, které zde můžeme najít.

Zbraně a vybavení z filmu Barbar Conan 1982

Všechny níže uvedené funkční repliky zbraní jsou vyrobeny od známého výrobce Marto ze Španělska, který dělal také původní meče použité ve filmu. Tomu samozřejmě odpovídá také cena, nicméně pro sběratele je možné si objednat také miniatury těchto zbraní, které jsou již cenově přijatelnější.

Meč Conanovi milenky Valerie

Jedná se o ručně kovaný meč z 1085 vysoce uhlíkové oceli, která byla temperovaná pro zachování síly. Meč je přesnou reprodukcí meče, který používala Valerie ve filmu Barbar Conan. Najdete na něm složité detaily na krytu a hrušce , nebo ryté runy na čepeli meče, jedná se o mistrovské dílo. Meč je dodáván s certifikátem pravosti a samozřejmě je plně funkční. Meč je dlouhý cca 102 cm, délka čepele je cca 83 cm a jeho hmotnost je něco přes 2 kg.

Meč Valerie
Meč Valerie

 

Další detailní snímky a možnost objednat si meč máte na stránce: http://www.medievalcollectibles.com/

 

 

 

 

Thorgrimovo kladivo

Asi každý si pamatuje obrovské kladivo, které používal jeden z protivníků barbara Conana – Thorgrim.  Výrobce Marto nabízí přesnou funkční repliku tohoto dřevěného kladiva zpevněného železem. Jedná se o jednoduchou zbraň, která má však brutální účinky na protivníka.  Zároveň je však vzhledově přitažlivá a robustní.  Pro lepší úchop je zbraň v místě úchopu pokrytá kůží. Délka kladiva je cca 90 cm.

Zbraně - Dřevěné kladivo
Dřevěné kladivo

Další informace a možnost nákupu máte opět na stránce: http://www.medievalcollectibles.com/

 

 

 

 

Rexorova trojitá sekera

Zbraň dalšího z Conanových protivníků – Rexora, opět od výrobce Marto.  Jedná se o věrnou reprodukci v plné velikosti, která neztratila nic ze svých hlavních charakteristik.  Skládá se z jednoduché dřevěné rukojeti a s třemi čepelemi upevněnými nahoře. Tři břity jsou umístěny společně, dvě v jednom směru a poslední obráceně. Efekt, který takto břity tvoří umožňuje jak zastrašit protivníka tak zvrátit i případnou situaci v souboji. Délka sekery je cca 1,5 metru.

Trojitá sekera
Trojitá sekera

Další informace a možnost zakoupení získáte na stránce: http://www.medievalcollectibles.com/

 

 

 

 Bronzová hadí dýka

Vše ve filmu Barbar Conan z roku 1982 se točí kolem hadího kultu, proto se zde samozřejmě objevuje také zbraň s touto tématikou. Dýka není určena pro soubor, ale spíše pro rituální účely. Dýka je samozřejmě licencována výrobcem Marto. Je vytvořena z bronzu, má dvojité hroty a čepel je tvořena těli dvou hadů ve šroubovici. Rukojeť je dřevená s bronzovou hruškou. Dýka je skvěle zpracovaná a opět dodržuje kvalitu, kterou čekáme od výrobce Marto. Délka dýky je cca 38 cm a je dodávána v dřevěném boxu.

Hadí dýka
Hadí dýka

Více informací a možnost objednávky zde: http://www.medievalcollectibles.com/

 

 

 

Na závěr se můžete podívat na krátké video, kde jsou předvedeny dvě hlavní zbraně – meče – Conanův  a Valerie.

 

 


One Response to Zbraně z filmu Barbar Conan 1982

  1. Avatar Kristo Crom
    Kristo Crom says:

    Zdravím .. Nevie mi niekto poradiť kde nájdem rozmery kladiva ktoré používal Thorgrim ? 99% údajov je nepresných a repliky kladiva su fakt hrozné a vôbec neodpovedáju filmovej predlohe .