Wheel of Pain – Barbar Conan 1982

Začneme od začátku filmu Barbar Conan 1982, tedy úvodní scénou ve které barbar Conan chodí v kruhu v tzv. kole bolesti – wheel of pain. Místo pro tuto scénu našli ve Španělsku poblíž města – La Hija de Dios.

Wheel of Pain – kolo bolesti

 

barbar conan 1982 - wheel of pain
Wheel of Pain – Spain

Pro srovnání stejná oblast v roce 2009 jak ji na nafotil Carsten Thiemann.

wheel of pain 2009
Wheel of Pain 2009

Nové děti přicházejí, aby je přidali na Kolo bolesti.

barbar conan 1982 - wheel of pain
Wheel of Pain – nové maso

A zde opět pro srovnání stejná lokalita už v roce 2009.

Wheel of Pain 2009
Wheel of Pain 2009

Nákres kola od Rona Cobbse, který jej navrhl převážně ze dřeva s motivy Skandinávských Vikingských řezeb. Vše co bylo navrženo pro film Barbar Conan mělo být funkční. Zde se jednalo o stavbu mletí obilí. Dle jeho slov největším problémem u této stavby byl, že byla velmi dobře vyvážena. Výsledkem bylo to, že když Arnold zatlačil tak jej další paprsek kole udeřil do zad. Proto bylo nutné aby na druhé straně kola byli lidé, kteří tlačili do protistrany, aby vše vypadalo věrohodně že je tam nějaký odpor.

Nákres Wheel of Pain
Nákres Wheel of Pain

Co tě nezabije to tě posílí. Režisér John Milius, chtěl aby se kolo bolesti střídalo ve všech ročních obdobích. Největší problémy byly se zimními scénami, ve kterých není vidět původní kolo bolesti ale jeho menší model.

Wheel of Pain v zimě
Wheel of Pain v zimě

Pro natočení zimní krajiny kolem kola bolesti byl postaven miniaturní model kola bolesti za , kterým byla skleněná deska. Na tu se následně nakreslila okolní zasněžená krajina, aby výsledným dojmem bylo kompletní zasněžení. Na fotografii je vidět jednoho z týmu pracovníků filmového štábu, který čistí skleněnou desku pro další záběry.

Model Wheel of Pain v zimě
Model Wheel of Pain v zimě

 

Převzato z webu: www.western-locations-spain.com