Muzeum Roberta E. Howarda

Autor postavy barbara Conana – Robert E. Howard je již sice mrtvý, nicméně na základě jeho odkazu vzniklo Muzeum, které je umístěno v jeho domě. V domě žil od roku 1919 až do smrti v roce 1936. Muzeum Roberta E. Howarda vzniklo za podpory místní komunity Project Pride, který koupil dům R.E. Howarda a umístil do něj jeho muzeum.  Muzeum Roberta E. Howarda najdete na adrese: 625 W. 4th Street (AKA Highway 36) ve městě Cross Plains, Texas, USA.  Je otevřeno pro návštěvníky každý pátek od 14 – 17:00 hodin nebo dle dohody. Jeden víkend v roce zde také probíhá akce na počest spisovatele Roberta E. Howarda. Většinou je to v červnu co nejblíže datu 11.6.1936, kdy spisovatel zemřel. O víkendu si můžete prohlédnout jeho dům, kde můžete vidět ukázky původních rukopisů a starožitností, dále se můžete projít s průvodcem po městečku Cross Plains po místech, která R.E. Howard používal často ve svých dílech. Večer je zde také banket s řečníky a samozřejmě se zde sejdou fanoušci spisovatele R.E. Howarda z celého světa.

Muzeum Roberta E. Howarda
Dům Roberta E. Howarda

Pokud se chcete přidat k projektu Pride, který se snaží zachovat odkaz tohoto spisovatele je to samozřejmě možné. Uvítají další registrované členy a samozřejmě příspěvky. Aktuální informace k pořádané akci můžete najít na stránce: http://crossplainstx.com/howard-museum . Členství v projektu Pride přijde na 3 dolary za rok, nebo za 5 dolarů pro rodiny. Kontakt: Project Pride, PO Box 534, Cross Plains, TX 76443, přihlásit se můžete pomocí PayPalu, zasláním členského poplatku na e-mail:projpride@yahoo.com . Více informací také zde: http://crossplainstx.com/howard/museum.htm .

V následujícím odkazu se také můžete podívat přímo na obrázky z domu Roberta E. Howarda, který byl ponechán stejně jako v roce 1930, kdy zde spisovatel žil. Virtuální prohlídka domu – Muzeum R.E. Howarda