Barbar Conan je zpátky!

Pokud jste někdo hrál deskovou hru Age of Conan z roku 2009 mám pro Vás dobrou zprávu. V roce 2015 na jaře se připravuje nové vydání této legendární deskové hry.  Vzniklo s přispěním projektu Kickstar ve společnosti Areas Games. Plným jménem se hra bude jmenovat: Age of Conan The Strategy Board Game s rozšířením Adventures in Hyboria.

Age of Conan The Strategy Board Game

Možnost vytvořit novou hru společnost Area Games získala po podepsání dohody se společností vlastnící duševní práva na tuto postavu. Postava barbara Conana má velký potenciál i pro oblast deskových her jak uvedl ředitel výzkumu ve společnosti Area Games – Roberto Di Meglio. Dle jeho názoru také jako jednoho z autorů nové hry se máme těšit na novou vzrušující hru.  Také zástupce společnosti Conan Properties International LLC – Jay Zetterberg je nadšený z dosavadních reakcí fanoušků, kteří se již nové hry nemohou dočkat.

Age of Conan The Strategy Board Game
Age of Conan The Strategy Board Game

Desková strategická hra Age of Conan je založena na příběhu barbara Conana a vyvíjena stejným týmem, který již vydal úspěšnou hru Válka prstenu. Ve hře Age of Conan hráč dostane na starost jedno ze čtyř velkých království – Aquilonii, Turan, Stygii nebo Hyperboreu. Hra je určena pro 4 hráče. Používá armádu, kouzla a intriky tak jako každý z dalších hráčů. Během toho Conan kráčí napříč královstvími a prožívá svá dobrodružství s vývojem své postavy od zloděje až po krále.  Svou náklonnost může v průběhu hry měnit mezi různými královstvími.

Od roku 2009 kdy společnost Fantasy Flight Games vydala první verzi této hry, fanoušci stále požadují její pokračování. Díky dohodě společnosti Area Games s původním vydavatelem se jí podařilo nakoupit zbylé zásoby původní hry, kterou nyní bude znovu vydávat již jako doplněk nové hry pod názvem – Adventures in Hyboria, což by mělo nadále zlepšit celkový požitek ze hry. Vydání nové verze hry Age of Conan je plánováno na jaro roku 2015. V nové hře by mělo dojít ke zlepšení designu a herních figurek jak je vidět v galerii níže.

U nás ji bohužel zatím v českém jazyce nenajdete, takže pro zájemce je možné objednat např. na Amazonu.

 

Video z oficiální produkce hry Age of Conan z roku 2009

 

A nyní již slíbená galerie ze hry Age of Conan The Strategy Board Game, včetně návrhu nových figurek: